Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj się

Wspiera kumoterki.pl

Linki i Partnerzy

Sąsiedzi

Wyniki Parady Gazdowskiej 2011

Opis

Jesteśmy już po pierwszych kumoterkach. Poniżej wyniki parad i zawodów.

Impreza jak zwykle przyciągnęła miłośników tego sportu oraz zawodników startujących w wyścigach, a także wspaniałych kibiców – zwłaszcza że ferie są już w toku. Impreza rozpoczęła się przepiękną Paradą Gazdowską i Kumoterską, którą oceniała jak zwykle Komisja Sędziowska. Tym razem w Komisji zasiadali:
1. Starosta Powiatu Tatrzańskiego – Andrzej Gąsienica – Makowski
2. Wójt Gminy Poronin – Bronisław Stoch
3. Członek Zarządu Głównego ZP – Andrzej Skupień
4. Prezes ZP O/Murzasichle – Zbigniew Długosz
5. Prezes ZP O/Ząb – Tomasz Słodyczka
6. Prezes ZP O/Suche – Maria Strączek
7. Prezes ZP O/Małe Ciche – Andrzej Pawlikowski – Kantek
Po dokładnym obejrzeniu koni, sań, kumoterek, gazdów, gaździn, kumotrów i kumosek Komisja przyznała następujące nagrody:
• Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Poronin I miejsce w Paradzie Kumoterskiej – Janusz Nawalaniec z Murzasichla
• Puchar Prezesa Związku Podhalan Oddział Poronin I miejsce w Paradzie Gazdowskiej – Janusz Skupień z Murzasichla
• Puchar Starosty Tatrzańskiego dla „najparaniyjsyj gaździny” w Paradzie Gazdowskiej – Ludwina Rzadkosz z Suchego
• Puchar Prezes Karpacko-Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych dla „najparadniyejsego zaprzęgu” w Paradzie Gazdowskiej – Wojciech Skupień z Białego Dunajca
• Puchar Prezesa Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania „najpardniyjsego kumotra” w Paradzie Kumoterskiej – Janusz Nawalaniec z Murzasichla
• Puchar Sołtysa Poronina dla najmłodszego uczestnika Parady – Kuba Żółtek z Małego Cichego
• Puchar Sołtysa Poronina dla najmłodszej uczestniczki Parady – Asia Pawlikowska z Małego Cichego
Oraz miejsca:
Parada Gazdowska:
• I miejsce – Janusz Skupień z Murzasichla
• II miejsce – Wojciech Gut z Suchego
• III miejsce – Andrzej Gąsienica – Makowski z Poronina
• IV miejsce – Andrzej Stachoń – Mulik z Poronina
• V miejsce – Janusz Cudzich – Królcyn z Białego Dunajca
• VI miejsce – Stanisław Rzadkosz – Pulka z Suchego
Parada Kumoterska:
• I miejsce – Janusz Nawalaniec z Murzasichla
• II miejsce – Wojciech Bucki z Bukowiny Tatrzańskiej
• III miejsce – Michał Rusnak z Białego Dunajca
• IV miejsce – Janusz Stoch z Zębu
• V miejsce – Józef Ustupski z Zakopanego
• VI miejsce – Tomasz Skupień z Białego Dunajca
Dziękujemy fundatorom nagród: Staroście Tatrzańskiemu, Podhalańskiej Lokalnej Grupie Działania, Poroniańskiemu Kołu Twórców Ludowych Stanisławie Łukaszczyk, Sołtysowi Poronina.

Po przeuroczej Paradzie odbyła się część sportowa. Komisja Sędziowska Zawodów Sportowych:
1. dr inż Maciej Jackowski – Sędzia wielu dyscyplin jeździeckich, związany ze sportem od 1962r, działa na terenie całej Europy, pochodzi z Krakowa ale wychował się na Podhalu, przez wiele lat pracownik Katedry Hodowli Koni Akademii Rolniczej w Krakowie, obecnie p.o. kierownika Katedry Gospodarki Turystycznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która współpracuje z organizatorami wszystkich zawodów konnych, od ponad 15 lat związany z imprezami konnymi na Podhalu.
2. Andrzej Gąsienica – Makowski – Sędzia Startowy
3. Marek Nodzyński – Sędzia Czasowy
4. Wojciech Łukaszczyk – Tady – Sędzia na łuku
5. Tadeusz Mariański – Sędzia na łuku
6. Jan Palider – Sędzia startowy
Wyniki części sportowej:
Wyścigi kumoterek:
• I miejsce – koń First Touch – Damian Skupień i Anna Rusnak
• II miejsce – koń Gratis – Stanisław Gał i Joanna Gał
• III miejsce – koń Rosvell – Michał Rusnak i Anna Rusnak
• IV miejsce – koń Dolnik – Anna Bobak i Stanisław Bobak
• V miejsce – koń Nepal – Stanisław Rzadkosz-Pulka i Martyna Borkowska
• VI miejsce – koń Milton – Michał Rusnak i Anna Rusnak

Skiring:
• I miejsce – koń Gratis – Stanisław Gał
• II miejsce – koń Karino – Jacek Dziuban
• III miejsce – koń Nepal – Stanisław Rzadkosz-Pulka
• IV miejsce – koń Milton – Józef Galica „Teremulka”
• V miejsce – koń Galahad – Piotr Duda
• VI miejsce – koń Lantan – Andrzej Skupień

Ski-Skiring:
• I miejsce – koń First Touch – Damian Skupień, Andrzej Dorula „Biziom”
• II miejsce – koń Gratis – Stanisław Gał, Jacek Dziuban
• III miejsce – koń Forest – Zbigniew Skwarek, Dawid Jagieła
• IV miejsce – koń Rosvell – Michał Rusnak, Piotr Wilkus
• V miejsce – koń Nepal – Stanisław Rzadkosz-Pulka, Marek Gąsienica
• VI miejsce – koń Tajson – Bartosz Lech, Adrian Czernikowski

informacja przygotowane przez GOK Poronin

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na głoszenie.

ID informacji: brak

Brak Tagów

  

Sponsor nagórd

Patron kumoterki.pl

Znajomi Kumoterek