Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj się

Pamiątka

Linki i Partnerzy

Sąsiedzi

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Polo Snow Masters

Opis

Zakopiec właściciel serwisu kumoterki.pl uruchomił serwis związany z Polo Snow Masters w Zakopanem. Tam zamieszczać będziemy zdjęcia, filmy i Wasze opinie o zawodach Polo Snow.

Polo to gra rozgrywana konno na trawie przez dwie, czteroosobowe drużyny, których gracze dążą do umieszczenia w bramce przeciwnika drewnianej, białej kuli, wielkości pomarańczy, używając do tego długich kijów tzw. malletów.
Wiele modnych kurortów górskich, organizuje również rozgrywki na śniegu. W meczu na śniegu wszystko wygląda tak samo jak w klasycznych meczach, z wyjątkiem piłki, która siłą rzeczy nie może być biała i zazwyczaj jest jaskrawo pomarańczowa.
Od ponad 20 lat turnieje Polo na śniegu, organizowane najpierw tylko w St.Moritz (stąd szwajcarskie korzenie tego sportu) potem w innych modnych kurortach zimowych (Kitzbuehel, Livigno, Megeve, Aspen, Bariloche), ze względu na swoją estetykę, profil sportowy i ekskluzywny charakter, są jedną z większych atrakcji sezonu zimowego w kurortach narciarskich.
Zakopane jest szóstym miastem na świecie, w którym organizowana jest tak prestiżowa impreza jak Polo Snow Masters. Sezon Polo 2009 otworzy w tym roku absolutnie wyjątkowa impreza. Za sprawą Biura Promocji Zakopanego oraz pana Dariusza Gardenera, w Zakopanem będzie miał miejsce pierwszy w świecie mecz Polo na Śniegu rozgrywany nocą, w świetle reflektorów.

Impreza odbędzie się w dniach 13 – 14 lutego 2009 r., w godz. 16.00 – 19.00 / 20.00 (pierwszego dnia imprezy) oraz 14.30 parada, 17.00 – 22.00 (drugiego dnia), na terenie wybiegu skoczni narciarskiej na Wielkiej Krokwi.

Biuro Promocji Zakopanego planuje, że zawody ZAKOPANE POLO SNOW MASTERS 2009 staną się imprezą cykliczną, która na stałe zagości w Zakopanem i odbywać się będzie w trzeci weekend lutego każdego roku.

Informacja z Biura Promocji Zakopane.

Od kumoterek.pl
Możliwem, że będzie to jedyna udana impreza z udziałem koni w sezonie zimowym. Jak narazie z parad gazdowskich, żadna się nie odbyła.

ID informacji: brak

Brak Tagów

  

Linki Sponsorowane

Sponsor nagórd

Patron kumoterki.pl

Znajomi Kumoterek